Dla dziecka w jakim wieku można kupić pluszowego misia?

 

Pluszowy miś to chyba jedna z najbardziej tradycyjnych zabawek, jakie obecnie można kupić dzieciom. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie o to, czy zabawki takie są dobre dla dzieci w każdym wieku. Dla jakiego dziecka warto kupić pluszaka?

Pluszaki dla najmłodszych dzieci

Kupując pluszowe misie (np. tutaj) albo podobne zabawki dla najmłodszych dzieci warto wziąć pod uwagę kilka czynników:
– wielkość zabawki,
– materiał, z którego została wykonana,
– certyfikaty, które posiada.

Jeśli chodzi o wielkość – zabawka powinna być dostosowana do dziecka. Bardzo duże miśki robią na dzieciach czasem duże wrażenie i naprawdę świetnie wyglądają, ale niekoniecznie znaczy to, że są odpowiednie dla małych dzieci, którym będzie się taką zabawką po prostu dość trudno bawić. Wydaje się, że misiek tak będzie po pewnym czasie pełnił wyłącznie funkcję dekoracji. Warto natomiast zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonano pluszaka. To szczególnie istotne zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy wiele dzieci ma alergię. Warto wtedy postawić na zabawki wykonane z materiałów syntetycznych. Ważne jest również to, by zwrócić uwagę na to, czy miś ma odpowiednie certyfikaty dotyczące bezpieczeństwa.

Pluszaki dla dzieci wczesnoszkolnych

W przypadku dzieci w przedziale wiekowym od pięciu, do dziesięciu lat pole do popisu jest znacznie większe. Dzieci w tym wieku intensywnie rozwijają się społecznie i z całą pewnością ucieszy je duża różnorodność kupowanych zabawek. Zaczynają również rozwijać swoje zainteresowania i indywidualne preferencje, więc zanim zrobi się takiemu dziecku prezent, warto dowiedzieć się nieco więcej o jego zainteresowaniach.

Pluszaki dla starszych dzieciaków

W przypadku dzieci powyżej dziesiątego roku życia zainteresowanie pluszakami zazwyczaj słabnie. W tym wieku pluszowe misie, lalki i wiele innych zabawek zaczynają pełnić tylko rolę ozdoby dziecięcego pokoju. To też jest ważne. Jeżeli starsze dziecko wciąż chce dostawać nowe pluszaki, to jak najbardziej powinno się wychodzić naprzeciw takim potrzebom.