Biały szum – idealny dla spokojnego snu dziecka

Kiedy dziecko przychodzi na świat brakuje mu poczucia bezpieczeństwa, które mogło odczuwać w brzuchu mamy. To ciepło, a także szum wód płodowych, który dawał ukojenie i sprawiał, że maluszek odczuwał spokój. Kiedy chcemy, aby nasze dziecko tuż po przyjściu na świat czuło się dobrze, warto zaopatrzyć się w biały szum, który idealnie odwzoruje warunki panujące w brzuszku mamy. Dlaczego używanie białego szumu jest korzystne oraz dlaczego cieszy się niegasnącą popularnością? O tym będzie nasz artykuł.

Biały szum – moc korzyści dla malucha i jego rodziców

Dla wielu osób rodzicielstwo kojarzy się ze słodko śpiącym niemowlakiem. Niestety rzeczywistość może okazać się inna, gdyż wiele dzieci, ma problem z zasypianiem i spokojnym snem. Z pomocą przychodzi biały szum, dzięki któremu można z łatwością przypomnieć mu warunki panujące w brzuchu mamy oraz dać poczucie bezpieczeństwa. Dzięki niemu dziecko bezpiecznie zaśnie, a sen będzie regenerujący i spokojny. To korzyść nie tylko dla dziecka, ale także dla rodziców, którzy mogą odczuwać zmęczenie przez niespokojny sen malucha. Co istotne, biały szum działa na dorosłych, których uspokaja i sprawia, że są zrelaksowani i lepiej śpią.

Popularność białego szumu – dlaczego jest tak ogromna?

Coraz częściej zdarza się, że rodzice mają problem z uspokojeniem czy uśpieniem dziecka. Biały szum wykazuje dużą skuteczność. Zapewnia sen i regenerację, dlatego na jego puszczanie dziecku decyduje się coraz większe grono rodziców. To niesamowite efekty i korzyści, nie tylko dla dziecka, ale również dla rodziców. Pamiętajmy, że szum o umiarkowanym natężeniu może być słuchany całą noc, co pozwoli na spokojny sen również rodzicom. W końcu zrelaksowani rodzice to rodzice cierpliwsi dla swojego dziecka, dlatego to cała masa zalet i korzyści.

Czy biały szum jest bezpieczny dla słuchu dziecka?

Puszczając biały szum dziecku, należy pamiętać, aby dźwięk nie przekraczał natężenia 50dB. Tylko wtedy będzie bezpieczny dla uszu malucha. Należy unikać ustawiania źródła dźwięku przy łóżeczku, kołysce czy wózku, a z dala od nich. Pamiętajmy, że większość szumiących zabawek, które są przeznaczone dla dzieci emitują odpowiedni dźwięk, jednak należy unikać ich bliskiego kontaktu z dzieckiem. Najlepiej jeśli biały szum puszczony z szumisie.pl ustawimy na najniższy poziom głośności, a także z dala od dziecka. Działanie szumu powinno się ograniczać do minimum i wyłączyć go jeśli dziecko już zaśnie.

Nie wiele osób wie, że dźwięk białego szumu to również odgłos deszczu czy podczas jazdy samochodem, a także szum morza, dźwięk okapu kuchennego, suszarki, pralki i odkurzacza. To jednostajne i równomierne brzmienie działające odprężająco. Działa również relaksująco na dorosłych, dlatego nie powinien nikogo dziwić fakt, iż jest to bardzo prosty sposób na uspokojenie dziecka bez nadmiernego wysiłku i nerwów. Płaczące niemowlę może dać się we znaki. Kupując biały szum można mieć pewność, że sen stanie się łatwy, a usypianie dużo prostsze.