Które klocki magnetyczne wybrać dla przedszkolaka, które dla nastolatka?

Dziecko w różnym wieku potrzebuje innej formy klocków, aby były one dla niego wciąż atrakcyjne i zajmujące. Dlatego przedszkolakowi powinniśmy kupić zupełnie odmienny zestaw klocków z magnesami i inny dla nastolatka. Dla starszego dziecka musi być bowiem zabawa znacznie trudniejsza, wymuszająca większego zaangażowania w konstrukcję kreatywnego i przestrzennego myślenia.

Czym się różnią klocki magnetyczne dla małych dzieci od tych dla nastolatków?

Różnicami są nie tylko wielkość oraz ilość elementów klocków zawartych w zestawie. To także propozycje producenta, jakie budowle można wykonać z jednego zbioru klocków przyczepnych. Na pewno dając piętnastolatkowi zestaw z klockami dla malucha, gdzie trzeba zbudować prostego łaciatego misia, nie da podlotkowi takiej frajdy, jak mocno rozbudowany zestaw, przy którym naprawdę będzie miał co robić.

Dziecko, które ukończyło 10 lat, już wkracza w nowy etap rozwojowy. Dlatego można mu już kupić o wiele bardziej skomplikowany zestaw klocków aniżeli ten, którym bawiło się dotychczas. Przy zestawie dla dziesięciolatka będzie musiał się nagłowić, jak poszczególne elementy połączyć ze sobą, aby zbudować skomplikowaną konstrukcję ze zdjęcia na instrukcji.

Jakie klocki z systemem magnetycznym wybrać dla 3 latka?

Dziecku, któremu zdarza się jeszcze wkładanie przedmiotów do ust, warto sprezentować klocki o większych rozmiarach, aby nie miało możliwości ich połknięcia czy zadławienia się nimi. Jednocześnie muszą one być na tyle małe, aby malec mógł je swobodnie chwycić swoją mało jeszcze sprawną dłonią.

Doskonale zdadzą egzamin klocki magnetyczne wzorowane na drewniane klocki budowlane (zobacz w tantis). Czyli mają one w zestawie sześciany, walce, łuki, stożki, płytki, koła itp. Dzięki takiemu zbiorowi różnorodnych klocków maluch będzie mógł zbudować zamek, samochodzik, pajacyka itd.

Dzięki magnesom schowanym w każdym klocku, konstrukcja, jaką dziecko zrobi, będzie trzymała się stabilnie, a niezdarne rączki szybciej będą miały możliwość zbudowania sobie zabawki z tych klocków. Magnesy mocno scalają ze sobą poszczególne klocki, co daje malcowi szybko osiągnąć budowlany cel i zadowolenie oraz poczucie własnej wartości.

Jakie klocki kupić 13-latkowi, aby za pomocą magnesów mógł je łączyć w przestrzenne konstrukcje?

Zestaw klocków dla dziecka o dziesięć lat starszego diametralnie się zmienia. Oczywiście po drodze będą przewijać się przez jego ręce różne zestawy z coraz to bardziej skomplikowanymi możliwościami konstrukcyjnymi. Aby kupować stosowne klocki adekwatne do wieku naszych dzieci, należy czytać etykiety, na których przedstawiony jest przedział wiekowy dziecka.

Trzynastolatek jest już w stanie skupić swoją uwagę na skomplikowanych budowlach przestrzennych. Z zaangażowaniem będzie łączyć ze sobą kulki i patyczki magnetyczne, aby powstała ogromniasta konstrukcja jak atomy w cząsteczce z wiązaniami pierwiastkowymi. Z kilku zestawów tego samego typu klocków, gdzie został uwzględniony magnetyczny mechanizm, w pokoju nastolatka może powstać budowla naprawdę imponująca rozmiarami.

Dzięki zabawie takimi klockami o wiele łatwiej młody człowiek zrozumie wzory chemiczne. Wykonanie rysunku technicznego również nie będzie dla niego żadną trudnością. Magnetyczne konstrukcje przygotują ucznia także do trudnego przedmiotu, jakim jest mikrobiologia, gdzie będą omawiane tematy np. budowy kodu DNA i RNA.