Rummikub – doskonała rozrywka dla rodziny i przyjaciół

Gry planszowe to doskonały trening dla mózgu. Dzięki nim rozwija się umiejętność logicznego oraz strategicznego myślenia. Jednocześnie, są idealną formą na spędzenie wolnego czasu z rodziną czy przyjaciółmi. Do grona takich gier towarzyskich należy Rummikub.

Rummikub – atrakcyjność w prostocie

Gra Rummikub https://www.eduksiegarnia.pl/gry-edukacyjne-pomoce-edukacyjne/rummikub-standard-gra-strategiczna swoją popularność i ogromne zainteresowanie zyskała w latach siedemdziesiątych. Uwagę graczy przyciągnął jej atrakcyjny i wciągający charakter przy stosunkowej prostocie zasad rozgrywki. Gra otrzymała wiele międzynarodowych nagród a jej fani mogą wystartować w mistrzostwach organizowanych w wielu krajach. Co więcej, urozmaicenie rozgrywek umożliwiło powstanie jej różnych wariantów, jak:

– Standard – 104 kostki w 4 kolorach oraz 2 Jokery
– Standard rozszerzony XP – 4 Jokery i 156 kości w 4 kolorach
– Twist – 104 kości i 8 specjalnych Jokerów
– Start Right – wersja dla dzieci
– Expert – najbardziej wymagający strategicznie wariant gry
– Word – wersja z literami

Podstawowa zasada gry opiera się o wykładanie ciągów złożonych z co najmniej 3 kostek o następujących po sobie wartościach w tym samym kolorze lub kostek o tych samych wartościach w różnych kolorach. Najbardziej pasjonującą częścią rozgrywki jest możliwość ingerencji w wyłożone kostki oraz dowolnego modyfikowania ich ułożenia, spełniającego wciąż podstawową regułę gry. Koniec rozgrywki następuje w momencie, gdy jeden z graczy pozbędzie się wszystkich swoich kostek lub gdy zabraknie ich w banku. Następnie zlicza się punkty za kostki, które nie zostały wyłożone.