Hulajnoga dla dzieci – jak wybrać?

Ten przewodnik ma na celu pomóc Ci znaleźć najlepszą hulajnogę dla Twojego dziecka, bez względu na ich wiek, czy szukasz hulajnogi dla chłopców lub hulajnogi dla dziewcząt. Hulajnoga to niesamowity sposób, aby pomóc dzieciom nauczyć się równowagi, rozwijać mięśnie i umiejętności motoryczne, a jednocześnie dobrze się bawić.

Hulajnoga dla dzieci – to trzeba rozważyć

Tak jak nie jest wskazane kupowanie butów o kilka rozmiarów wyższych, tak nie należy wybierać hulajnogi myśląc, że dziecko do niej dorośnie i posłuży mu dłużej. Hulajnoga, która jest większa i cięższa będzie dla dzieci trudna w obsłudze. Frustrujące doświadczenie może sprawić, że całkowicie zrezygnują z hulajnogi. Jeśli kupisz wysokiej jakości hulajnogę, będzie ona trwać przez kilka pokoleń dzieci. Jeśli nie masz komu jej przekazać, możesz ją łatwo sprzedać na jednym z bazarów z przedmiotami dla dzieci. Wybierając hulajnogę, wzrost dziecka odgrywa główną rolę, ale weź pod uwagę również jego możliwości fizyczne i budowę ciała. Składana hulajnoga z małymi kółkami z gumy poliuretanowej może być lekka (ok. 4 kg) i poręczna, ale ze względu na małe kółka, które zapadają się w najmniejszy otwór, jest też dość niebezpieczna. Ryzyko, że dziecko może przewrócić się przez kierownicę, istnieje nawet na zwykłych chodnikach z blokadami lub kostką brukową.  Hulajnogi składane mają też wąską kierownicę, przez co są niestabilne i niewygodne zwłaszcza podczas dłuższej jazdy. Nadają się głównie do krótkich jazd po mieście. Hulajnogi dla dzieci możesz dostać na movino.

Hulajnoga dla dzieci

Hulajnoga dla dzieci – odpowiedni wiek

Kiedy jest właściwy czas na hulajnogę? Zazwyczaj nie wcześniej niż w wieku 4 lat lub gdy dziecko urośnie na tyle wysokie i silne, że będzie w stanie bezpiecznie obsługiwać hulajnogę. Dzieci poniżej czwartego roku życia prawdopodobnie lepiej będą się czuły na rowerku biegowym. Na pierwszy rzut oka jazda na hulajnodze może wydawać się łatwa i intuicyjna. Owszem, niektóre dzieci nie mają problemu z koordynacją niezbędnych ruchów i utrzymaniem równowagi. Inne jednak potrzebują trochę czasu, by zorientować się, jak radzić sobie z hulajnogą. Dlatego nie poganiaj ich i nie poddawaj się po pierwszym niepowodzeniu.