Dlaczego dzieci kochają klocki Lego?

Lego to najpopularniejsze klocki na świecie, obecne w milionach domów i kochane przez wszystkie dzieciaki. Rozwijają kreatywność, pozwalają przenieść zabawę w ulubione motywy tematyczne, umożliwiają łączenie zestawów i stworzenie nieskończenie wielu konstrukcji. I co najważniejsze – klocki Lego cały czas do siebie pasują – nawet elementy sprzed 20 lat połączysz ze współczesnymi zestawami.

Klocki Lego można zbierać całe życie

Lego można zbierać całe życie i wciąż tworzyć nowe konstrukcje i budowle. Z każdym rokiem pojawiają się nowe motywy i zestawy, zastępując te starsze. Dlatego każda domowa kolekcja Lego, będzie niepowtarzalna na całym świecie. Klockami Lego może bawić się 5-latek i 12-latek – żaden nie będzie się nudził. Ale klocki Lego to nie tylko dobra zabawa, ale także rozwój dziecka. Lego pobudza kreatywność zarówno przy tworzeniu konstrukcji, jak i zabawy nimi. To tylko niektóre z powodów, dla których rodzice czy dziadkowie tak chętnie sięgają po duńskie klocki.

Dowolnie łącz zestawy klocków Lego?

Każdy zestaw Lego posiada instrukcję do zbudowania konkretnego pojazdu czy obiektu. Na opakowaniu znajdziemy też inne alternatywne budowle w ramach danego zestawu. To jednak dopiero początek zabawy klockami Lego. Tak naprawdę z klocków Lego możemy budować wszystko, co nam podpowie nasza wyobraźnia. Klocki łączą się ze sobą, nawet jeżeli pochodzą z różnych zestawów i na tym właśnie polega ich uniwersalność. Nikt nam przecież nie zabroni przenieść wojowników ninja Lego na piracki statek albo w przerobić samolot pasażerski na restaurację.

Znane motywy w klockach Lego

Dlaczego klocki Lego jeszcze fascynują dzieci i dorosłych? Wszystko za sprawą ogromnej liczby motywów zawartych w zestawach. Miasto ze strażą pożarną czy policją, podbój kosmosu, Gwiezdne Wojny, Lego Harry Potter, samochody wyścigowe, znane budowle czy inne zestawy tematyczne ze znanych bajek i filmów. Każdy znajdzie coś dla siebie, co szczególnie przypadnie mu do gustu. Bo właśnie takie są klocki Lego – pasują każdemu!