Gra patyczaki jako sposób spędzanie wspólnego czasu

Spędzanie wolnego czasu  czasem może być trudne. O ile jest okres letni, wspólne spędzanie chwil z dziećmi może odbywać się przez spacery i wędrówki po górach. Co zrobić natomiast, gdy za oknem pada deszcz i jest zimno? Świetnym rozwiązaniem okazują się gry – i to nie komputerowe.

Dlaczego gry mogą być świetną alternatywą spędzania wolnego czasu?

Coraz więcej dzieci i dorosłych zamykają się w wirtualnym świecie przygód i uważają, że gry planszowe odeszły do lamusa. Jest to błędne myślenie, ponieważ obecny rynek oferuje naprawdę mnóstwo atrakcyjnych gier, które umilą spędzanie wspólnego czasu z rodziną, dziećmi czy znajomymi. Jedną z tych gier są patyczaki dostępne np. na eduksiegarnia.pl.

Ważne podkreślenia jest fakt, że obecny rynek również się rozwija. Oznacza to, że gry charakteryzują się walorem edukacyjnym i strategicznym. Dlatego też, wspólna zabawa może czegoś nauczyć i rozwinąć kreatywność i wyobraźnię, a przy okazji możliwe będzie spędzenie wspólnie czasu z najbliższymi.

Gry, a relacje z rodziną

Nie od dziś wiadomo, że spędzanie wolnego czasu w gronie najbliższych pozytywnie wpływa na pogłębienie relacji pomiędzy członkami. A jedną z aktywności, dającą możliwość spędzenia wspólnie czasu, są gry. Ponadto, czas wolny, który zostaje spędzony z dzieckiem stanowi świetną okazję do nauki poprzez intrygującą i inspirującą zabawę. To też moment, w którym dorośli wkraczają ponownie w świat dziecka. To właśnie podczas wspólnych zabaw rodzice kreują sytuacje, gdzie pomogą im przekazać dziecku ważne wartości i postawy. Pamiętać należy również, że najmłodsi potrzebują poczucia bezpieczeństwa poprzez bliskość z mamą lub tatą. A nastolatkowie, wbrew pozorom, cenią sobie czas spędzony z rodziną. Dlatego też, czas wolny warto wykorzystać na kształtowanie nawyków i upodobań.

Badania również wykazują, że gry zyskały w ostatnich latach ogromną popularność. Nic dziwnego, ponieważ stwarzają one świetną okazję do bezpośredniego kontaktu z najbliższymi. Uczą też przestrzegania pewnych zasad i zdrowej rywalizacji. Obecnie gry planszowe są nieodzownym elementem pokazywania maluchowi świata. Dzięki grom dziecko może poznawać świat, może uczyć się nowych rzeczy i kształtować swoją wyobraźnię. Nie od dziś bowiem wiadomo, że dzieci naukę przyswajają najlepiej przez zabawę, a gry planszowe właśnie łączą w sobie te dwa czynniki – dlatego też rodzice są zadowoleni, ponieważ ich dziecko się rozwija, a maluch z niecierpliwością odkrywa na rzeczy.

Na obecnym rynku dostępne są różnorodne gry łączące pokolenia i dostarczające ogrom radości i zabawy. Wybrana gra powinna zdecydowanie kształtować zainteresowania dzieci, zmuszać do myślenia i mieć charakter gier intelektualnych, dlatego też świetną grą będą patyczaki.

patyczaki

Patyczaki – gra planszowa rozwijająca kreatywność

Gra patyczaki to zestaw składający się z barwnych patyczków, które uczą rozpoznawania kształtów, kolorów oraz proporcji. W zestawie znajduje się aż osiem plansz z wzorami do układania oraz 40 patyczków w czterech kolorach- żółtym, czerwonym, niebieskim, zielonym. Patyczaki to przede wszystkim klasyczna, prosta gra, która potrafi rozwinąć wyobraźnię. Ta fenomenalna układanka przeznaczona jest dla dzieci już od trzeciego roku życia. Patyczaki pomogą z pewnością w nauce rozpoznawania kształtów, kolorów i proporcji, a także zapoznają malucha z nauką liczenia i podstawami geometrii. Dzieci podczas zabawy mogą układać obrazki według wzorów bądź tworzyć własne kompozycje – dzięki czemu jest to gwarantem, że dziecko szybko się nie znudzi grą. Oznacza to, że możliwości tejże gry są naprawdę nieograniczona, a wszystko to zależy od potrzeb edukacyjnych i wyobraźni użytkowników. Plansze oczywiście są podzielona według stopnia trudności, przez co z łatwością można zachęcić malucha do wspólnej zabawy i stopniowo przechodzić kolejno do trudniejszych zadań.